Zachodniopomorskie Centrum Słuchu i Mowy Medincus ma 13 lat!

17 stycznia 2020 by Anna Nowak
DSC07275-1200x800.jpg

17 stycznia 2007 roku otwarto Zachodniopomorskie Centrum Słuchu i Mowy Medincus.

Zdjęcia archiwalne pierwszej lokalizacji ZCSiM

Placówka mieściła się przy ul. Niemcewicza, a medyczna obsługa pacjentów składała się z dwóch lekarzy, fizjoterapeuty, psychologa, logopedy i protetyka słuchu.

 

Dziś w Centrum Słuchu i Mowy w Szczecinie pracują 33 osoby w tym: 11 lekarzy (otolaryngologów, foniatrów, audiologów), 16 specjalistów z zakresu protetyki słuchu, fizjoterapii, logopedii, psychologii, pedagogiki oraz zespół rejestracji. W nowoczesnej placówce znajdują się trzy gabinety lekarskie, w których funkcjonuje Poradnia Otorynolaryngologiczna oraz Audiologiczno-foniatryczna, a także gabinety rehabilitacyjne: logopedyczne, fizjoterapeutyczne, doskonale wyposażona sala do terapii integracji sensorycznej, zaburzeń równowagi, psychomotoryki; gabinet pedagogiczny, gabinet treningów słuchowych, gabinet psychologiczny, gabinety protetyki słuchu oraz gabinety diagnostyczne: badań słuchu (z dwiema kabinami ciszy), diagnostyki zawrotów głowy, a także inhalatorium do wykonywania specjalistycznych inhalacji AMSA.

Placówka w Szczecinie wyróżnia się aktywnością szkoleniową, organizuje także cyklicznie wydarzenia aktywizujące najmłodszych pacjentów.  Należy dodać, że dzieci przychodzą do poradni z uśmiechem, ponieważ personel zadbał o to, co dzieci lubią najbardziej – czeka na nich przyjazne miejsce do zabawy i stymulacji rozwoju.

W styczniu Zachodniopomorski CSiM zaprasza na bezpłatne badania słuchu i warsztaty pt. „Wczesna diagnostyka małego dziecka”.

– Nasz oddział nieustająco się rozwija i poszerza swoją ofertę. Oprócz standardowej pomocy pacjentom, dostarczamy mieszkańcom Szczecina i okolic wiedzę, organizujemy ciekawe szkolenia i wydarzenia. Tu należy się ukłon i podziękowania za zaangażowanie dla całego personelu placówki. Priorytetem jest dla nas zadowolenie pacjentów, których liczba ciągnie rośnie, a szczeciński zespół na kolejne lata pracy życzy sobie zdrowia i energii do rozwoju  – mówi dr n. med. Anna Dąbrowska, kierownik filii.

 

 

 

 

 

 

 

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content