Kajetany napędem rozwoju światowej otorynolaryngologii

25 października 2022 by Anna Zakrzewska
DDTVN.png

Prof. Henryk Skarżyński oraz prof. Piotr H. Skarżyński byli gośćmi programu Dzień Dobry TVN, w który mówili o rozwoju polskiej otorynolaryngologii, nowatorskich metodach i pionierskich rozwiązaniach, wykorzystywanych w leczeniu chorób związanych ze słuchem.

Prof. Henryk Skarżyński wyjaśniał, że na zaobserwowanie i poznanie szeregu licznych powiązań, odnoszących się do wczesnego wykrywania różnych wad – wrodzonych oraz nabytych – u pacjentów, sukcesywnie wpływała duża liczba wykonywanych operacji. W Kajetanach bowiem od dwudziestu lat przeprowadzanych jest najwięcej w świecie zabiegów poprawiających słuch. Tak olbrzymie doświadczenie pozwoliło wypracować rozwiązania stosowane przez specjalistów w Polsce i na świecie.

Prof. Piotr H. Skarżyński dodał, że w codziennym zarządzaniu tak dużym ośrodkiem, jakim są Kajetany, ważna jest znajomość zagadnień z zakresu prawa i ekonomii. Wyjaśnił także, że funkcja Prezydenta Międzynarodowej Rady Doradczej Amerykańskiej Akademii Otolaryngologii-Chirurgii Głowy i Szyi, którą obecnie pełni, pozwala na kształtowanie kierunków rozwoju współpracy międzynarodowej z ośrodkami z całego świata, na wymianę doświadczeń w środowisku najwybitniejszych specjalistów – otolaryngologów – chirurgów głowy i szyi, ale również promocję osiągnięć polskiej otorynolaryngologii i chirurgii rejonu głowy i szyi w świecie.

Cały wywiad można obejrzeć tutaj

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content