Jak prawidłowo czyścić uszy?

12 lipca 2021 by Anna Zakrzewska
SZYLD_FACEBOOK_1200x810-1200x810.png

W II odc. naszego video cyklu “PORADY MEDINCUS”, dr n. farm. Magdalena B. Skarżyńska, specjalista farmacji aptecznej opowiada dlaczego nie należy czyścić uszu patyczkami? Jak dbać o uszy i prawidłowo aplikować krople ?

Korzystanie z patyczków higienicznych  przy wykonywaniu higieny ucha jest zdecydowanie złym pomysłem. Wynika to z dwóch faktów. Po pierwsze, korzystając z takiego patyczka higienicznego możemy sobie uszkodzić na przykład błonę bębenkową, co wiązałoby się już bezpośrednio z koniecznością wizyty u lekarza. Dodatkowo, kiedy mamy nadmiar woskowiny w przewodzie słuchowym zewnętrznym możemy, można powiedzieć „upchać” tą woskowinę jeszcze bliżej błony bębenkowej, co mogłoby spowodować całkowite zaczopowanie takie przewodu słuchowego – zaznacza dr n. med. Magdalena B. Skarżyńska.

Zapraszamy do zapoznania się z II odc. cyklu „PORADY MEDINCUS”.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia cyklu razem z nami oraz sugerowania tematów, jakie chcieliby Państwo, aby zostały poruszone w naszych odcinkach. W komentarzach pod filmami na naszym profilu mogą Państwo również zadawać pytania specjalistom z Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content