Zielona Koalicja dla Zdrowia

26 marca 2024 by Anna Zakrzewska
zieona-2.jpg

26 marca miała miejsce inauguracja Zielonej Koalicji dla Zdrowia, nowej inicjatywy założonej wspólnie przez podmioty instytucjonalne, szpitale oraz partnerów biznesowych, członkiem jest Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o.

Inicjatorami są Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO z Zakładem Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego.

Celem koalicji jest podejmowanie działań prośrodowiskowych na rzecz zmian w sektorze ochrony zdrowia. Inicjatywa jest ogólnokrajowa i skierowana do kadry zarządzającej instytucji związanych z ochroną zdrowia, przedstawicieli samorządów, biznesu i decydentów.

Sektor opieki zdrowotnej ma znaczący wpływ na środowisko, od zużycia energii w szpitalach po produkcję odpadów. Światowe systemy opieki zdrowotnej odpowiadają za 4% globalnej emisji dwutlenku węgla, co przekracza emisję lotnictwa i żeglugi. Ten wpływ zwiększa wyzwania związane ze zmianą klimatu, negatywnie wpływając na zdrowie i dobrobyt ludzi.

Pełna treść artykułu dostępna TUTAJ.

Copyright by CSIM 2021. Все права защищены.

Copyright by CSIM 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: X-Connect.pl
Cвершение: X-Connect.pl
Skip to content